6 kwietnia 2011

Związek pieluch jednorazowych z astmą u dzieci

Znalazłam ciekawy tekst na jednym z blogów:"

Związek pieluch jednorazowych z astmą u dzieci 


"Od dawna wiadomo, że wiele substancji zapachowych i chemicznych indukuje objawy astmy u dzieci i dorosłych. Teraz naukowcy odkryli, że jednorazowe pieluchy mogą wywołać astmę.
W badaniach opublikowanych w październiku 1999 r. w Archives of Environmental Health stwierdzono, że myszy laboratoryjne wystawione na działanie oparów chemicznych z pieluch jednorazowych cierpiały na podrażnienie oczu, nosa i gardła, a także na skurcz oskrzeli podobny do ataku astmy. Badane było sześć wiodących marek produkujących pieluchy bawełniane oraz pieluchy jednorazowe, przy czym stwierdzono, że pieluchy z materiału nie powodowały żadnych objawów chorobowych u myszy.

Dr Rosalind C. Anderson, główny autor raportu " Acute Respiratory Effects of Diaper Emissions " wyjaśnia, że pieluchy były testowane zaraz po wyjęciu z opakowania i po jednej na raz. Emisje z jednej pieluchy były wystarczająco wysokie, aby spowodować objawy astmatyczne w średniej wielkości pokoju. Rozpuszczalniki i inne substancje są zazwyczaj dodawane do produktów w trakcie procesu produkcyjnego w celu wpływu na plastyczność i inne właściwości, dr Anderson wyjaśnia: "Nawet jeśli nie chcesz tych substancji w produkcie końcowym, trudno się ich pozbyć. Toksyczne opary wydzielane są przez różnego rodzaju produkty dla dzieci, w tym materace i pokrowce" mówi.

Jakie substancje chemiczne były uwalniane z pieluch? Między innymi toluen, ksylen, etylobenzen, styren i izopropylobenzen. Dr Anderson twierdzi, iż substancje te, podobnie jak niektóre zapachy, mogą podrażniać oskrzela. Choć myszy są znacznie mniejsze niż u ludzi, zostały one wybrane do badań, ponieważ ich fizjologia i biochemia są podobne do ludzkich. Spośród badanych marek, stwierdzono, że pieluchy trzech marek nie miały wpływu na oddychanie myszy laboratoryjnych.

Potrzeba dalszych badań, aby określić jaki poziom toksycznych emisji pieluch dla niemowląt powoduje niewydolność oddechową. Ponadto dr Anderson zaleca matkom dzieci z astmą unikanie ekspozycji swych pociech na działanie tych substancji chemicznych.

Anderson, Rosalind, and Julius Anderson. “Acute Respiratory Effects of Diaper Emissions,” Archives of Environmental Health, 54, October 1999."


 Źródło: http://synalergik.blogspot.com/2011/01/zwiazek-pieluch-jednorazowych-z-astma-u.html?spref=fb

Brak komentarzy:

Etykiety

AIO aplikacje na otulacz butelki i smoczki Candy rocznickowe Candy rocznickowe WYNIKI celiakia bezglutenu chemia w naszym życiu chusteczki myjki nawilżane- wielorazowe ciąża ciąża tydzień po tygodniu formowanka formowanki noworodkowe gatki wełniane hospitalizacja humor jak uszyc petitskirts jak uszyć Mei Tai - MT tutorial jak uszyć tutu jak zatrudnioć nianię- legalnie kalkulator ciąży i porodu Kalkulator powrotu do pracy po urodzeniu dziecka kaszka z mlekiem kieszonka kosmetyki dziecięce - skład chemiczny i ranking kulinaria łóżeczko - jakie? masaż logopedyczny mleko modyfikowane- gdy wyjścia innego nie ma jakie wybrać ? montessori metoda naturalna pielęgnacja naturalne pieluszkowanie Nie musi być drogo - ekologiczne i ekonomiczne pieluszkowanie Nie nowotworom u dzieci- program ogólnopolski Nowe standardy opieki około porodowej odpowiedzi na pytania odtłuszczanie pieluch otulacz otulacz komplet otulacz polarowy otulacz wełniany pasta do zębów bez fluoru i parabenów czyli eliminujemy śmieci z dzieciowego świata:) petitka petitskirts plan porodu podgrzewacz poszewka na poduszkę pranie pieluszek wielorazowych Radzimy dobrze rodzimy rodzicielstwo powściągliwości SIO skład pieluszek jednorazowych spódniczko- pieluszki stosik pieluszkowy stripping sukienka szalik golf kołnierzyk szczotkowanie zębów animacja Szkoła rodzenia on-line szpital śpiworek testy tutorial ' e tutorial wielorazowych wkładek laktacyjnych tutu tutu bez szycia ubranka dla lalki uszyj to sam Wielozadaniowa wkładki higieniczne wielorazowe wkładki laktacyjne wielorazowe wkładki sucha pielucha Wkłady chłonne wkłąd chłonny worki na pieluszki wyprawka zabawki jak zrobić ząbkowanie zestaw pieluszkowy zrób to sam