Z ciekawych polecam gorąco:
Kosmetyczka wiązana:
Kosmetyczka rozkładana:
http://manualni.pl/kosmetyczka/

KROJENIE:
Po pierwsze wycinamy przygotowany wykrój kosmetyczki z papieru (tniemy po liniach zewnętrznych). W takiej formie wykrój przypinamy do tkaniny żółtej złożonej z dwóch warstw i obrysowujemy element w odległości 1,5 cm od krawędzi (to wnętrze kosmetyczki). Wykrawamy element po narysowanych liniach.

Aby kosmetyczka była praktyczna i bardziej wygodna umieszczę w środku kosmetyczki małe kieszonki (na cienie czy kredki do oczu). Dodatkowo więc z tkaniny żółtej kroimy dwa kwadraty o wymiarach: 8 x 17 cm oraz 10 x 17 cm.
Teraz papierowy wykrój rozcinamy na dwie części, tnąc po narysowanej wcześniej linii pomocniczej.
Papierowy element dołu kosmetyczki przypinamy do tkaniny ze wzorem i obrysowujemy z zapasem 1,5 cm oraz wycinamy. Tu również element przypinamy do dwóch warstw tkaniny, aby za jednym razem skroić dwa identyczne elementy kosmetyczki.
Papierowy element dołu kosmetyczki przypinamy do tkaniny ze wzorem i obrysowujemy z zapasem 1,5 cm oraz wycinamy. Tu również element przypinamy do dwóch warstw tkaniny, aby za jednym razem skroić dwa identyczne elementy kosmetyczki.

Teraz będziemy kroić górę kosmetyczki. Tu również kroimy ją z dwóch warstw tkanin, jednak jedna warstwa jest już ozdobiona haftem, dlatego należy zwrócić uwagę na jej właściwe rozmieszczenie. Ja dla ułatwienia odbiłam sobie kształt haftu na papierze w miejscy w którym chcę, aby znalazł się on na kosmetyczce. Obrysowujemy zapas w odległości 1,5 cm od krawędzi elementy i wycinamy go.

Przy użyciu jednego przycisku przełączamy maszynę z trybu haftowania na tryb szycia.

Po pierwsze połączymy górę i dół kosmetyczki, w tym celu składamy elementy prawą do prawej i zszywamy szyjąc 1,5 cm od krawędzi tkanin.


Szew rozprasowujemy w stronę dołu kosmetyczki. Element po połączeniu powinien wyglądać jak na zdjęciu poniżej.

Przód gotowy, teraz te same operacje powtarzamy dla tyłu kosmetyczki (element bez haftu).
Następnie przechodzimy do wykonania wnętrza kosmetyczki. Rozpoczniemy od przyszycia lamówki do górnej krawędzi wykrojonych prostokątów kieszeni. Aby zrobić to szybko i profesjonalnie wykorzystujemy do tego celu lamownik. W pierwszym etapie należy przygotować końce pasków przeznaczonych na lamówkę, na odcinku ok 2 cm zaprasowujemy krawędzie do wewnątrz i całość składamy na pół -patrz zdjęcia poniżej. Kolejno obcinamy koniec po skosie jak pokazałam na zdjęciu poniżej, dzięki czemu łatwiej będzie nam umieścić ją w lamowniku.






Tak upięte miejsce przyszywamy, a operacje powtarzamy, aż do osiągnięcia brzegu kieszonki.





Gotowe elementy z kieszonkami składamy stronami prawa do prawej i zszywamy je razem, szyjąc po zaznaczonych liniach na 1,5 cm od krawędzi.



Po zszyciu element wnętrza kosmetyczki powinien wyglądać następująco.

Teraz przejdziemy do przyszycia zamka do prawej strony kosmetyczki. Przykładam go prawą stroną do prawej strony tkaniny w odległości 1,5 cm od krawędzi wlotu kosmetyczki. Rozpoczynamy i kończymy upinanie oraz wszywanie zamka 2 cm od krawędzi boku.



Szyjąc w szwie wykorzystujemy stopkę z centralnym prowadnikiem, aby szyć idealnie równolegle względem linii łączenia. Wybrałam ścieg stebnowy potrójny. Ważne, aby właściwie ustawić pozycję igły, tzn aby szyć w pożądanej odległości od szwu (łączenia).

Kosmetyczka po ozdobieniu.



Pozostaje nam połączyć wierzchnią i wewnętrzną część kosmetyczki razem. W tym celu składamy je razem jak pokazałam na zdjęciu poniżej, stronami wewnętrznymi do siebie. Ich krawędzie przy zamku upinamy razem szpilkami.


Łączymy szyjąc tuż przy zamku. Do tego celu najlepiej sprawdzi się stopka do wszywania zamków.


Kosmetyczka gotowa 


Pochwalcie się swoimi kosmetyczkami uszytymi na podstawie tego wpisu, na zdjęcia czekam pod adresem mailowym: e.szafranek@eti.com.pl
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz