15 listopada 2013

Kosmetyczka dla Małgosi

Pewnej cudownej osóbce chcę w prezencie uszyć kosmetyczkę na mineralne kosmetyki i pędzle:) 
Z ciekawych polecam gorąco:
Kosmetyczka wiązana:

Kosmetyczka rozkładana:
http://manualni.pl/kosmetyczka/

Znalazłam super tutorial który tutaj podlinkowuję. 
Nie jest on moim dziełem, ale jest tak dokładny, że pozwoliłam go sobie podlinkować. 
eti-kosmetyczka-z-haftem
wykrój kosmetyczki
Linia czarna ciągła to nasz wykrój, linie przerywane oraz czerwone to linie pomocnicze. Zwróćcie uwagę, że wykrój ten podzieliłam na dwa obszary kolorystyczne, będą one krojone z dwóch różnych tkanin, ale o tym już za chwilę.
KROJENIE:
Po pierwsze wycinamy przygotowany wykrój kosmetyczki z papieru (tniemy po liniach zewnętrznych). W takiej formie wykrój przypinamy do tkaniny żółtej złożonej z dwóch warstw i obrysowujemy element w odległości 1,5 cm od krawędzi (to wnętrze kosmetyczki). Wykrawamy element po narysowanych liniach.
krojenie warstwa wewnetryna kosmetczyka jak uszyc
Aby kosmetyczka była praktyczna i bardziej wygodna umieszczę w środku kosmetyczki małe kieszonki (na cienie czy kredki do oczu). Dodatkowo więc z tkaniny żółtej kroimy dwa kwadraty o wymiarach: 8 x 17 cm oraz 10 x 17 cm.
Teraz papierowy wykrój rozcinamy na dwie części, tnąc po narysowanej wcześniej linii pomocniczej.
Papierowy element dołu kosmetyczki przypinamy do tkaniny ze wzorem i obrysowujemy z zapasem 1,5 cm oraz wycinamy. Tu również element przypinamy do dwóch warstw tkaniny, aby za jednym razem skroić dwa identyczne elementy kosmetyczki.
krojenie dolna czesc zewnetrzna kosmetyczkiDodatkowo z tkaniny ze wzorkiem kroimy również dwa paski na wykończenie kieszonek oba o wymiarze 20 x 3 cm.
Teraz będziemy kroić górę kosmetyczki. Tu również kroimy ją z dwóch warstw tkanin, jednak jedna warstwa jest już ozdobiona haftem, dlatego należy zwrócić uwagę na jej właściwe rozmieszczenie. Ja dla ułatwienia odbiłam sobie kształt haftu na papierze w miejscy w którym chcę, aby znalazł się on na kosmetyczce. Obrysowujemy zapas w odległości 1,5 cm  od krawędzi elementy i wycinamy go.
krojenie gorna czesc zewnetrzna kosmetyczkiSZYCIE:
Przy użyciu jednego przycisku przełączamy maszynę z trybu haftowania na tryb szycia.
szycie MC9900
Po pierwsze połączymy górę i dół kosmetyczki, w tym celu składamy elementy prawą do prawej i zszywamy szyjąc 1,5 cm od krawędzi tkanin.
łączenie góra i dół kosmetyczkiłączenie
Szew rozprasowujemy w stronę dołu kosmetyczki. Element po połączeniu powinien wyglądać jak na zdjęciu poniżej.
element kosmetyczki połączony
Przód gotowy, teraz te same operacje powtarzamy dla tyłu kosmetyczki (element bez haftu).
Następnie przechodzimy do wykonania wnętrza kosmetyczki. Rozpoczniemy od przyszycia lamówki do górnej krawędzi wykrojonych prostokątów kieszeni. Aby zrobić to szybko i profesjonalnie wykorzystujemy do tego celu lamownik. W pierwszym etapie należy przygotować końce pasków przeznaczonych na lamówkę, na odcinku ok 2 cm zaprasowujemy krawędzie do wewnątrz i całość składamy na pół -patrz zdjęcia poniżej. Kolejno obcinamy koniec po skosie jak pokazałam na zdjęciu poniżej, dzięki czemu łatwiej będzie nam umieścić ją w lamowniku.
lamówka przygotowanieTak przygotowaną lamówkę wprowadzamy do prowadnika stopki, a następnie stopkę z lamówką montujemy przy maszynie. Zauważ, że koniec lamówki znajduje się pod stopką i delikatnie za nią wystaje. Wsuwamy pomiędzy prowadnik z lamówką krawędź górną kieszeni. Opuszczamy stopkę, dostosowujemy pozycje igły (tak aby łapała lewą krawędź lamówki) i rozpoczynamy szycie powoli. Cały czas dosuwając krawędź tkaniny do prawej w głąb lamownika.
wszywanie lamówkiNadmiar lamówki odcinamy. Następnie krawędzie boczne i dolną kieszeni zaprasowujemy na 1 cm pod spód.
kieszonki przyotowanieKrawędź lewą upinam i tylko ją przyszywamy do prawej strony elementu wewnętrznego kosmetyczki szyjąc tuż przy zaprasowanej krawędzi kieszeni.
przyszywanie kieszeni INastępnie pod tak przygotowany brzeg wsuwamy kredkę i upinamy tkaninę tuż za nią.
przyszywanie kieszeni IIprzyszywanie kieszeni III
Tak upięte miejsce przyszywamy, a operacje powtarzamy, aż do osiągnięcia brzegu kieszonki.
kieszeń gotowanaKolejno zszywamy dół kieszonki, w tym celu należy upiąć małe zakładki na linii dołu, a następnie przyszyć je szyjąc tuż przy krawędzi- patrz zdjęcie poniżej.
kieszonka na kredki gotowaPrzechodzimy teraz do naszycia mniejszej kieszonki.
kieszeń II etap IFormujemy małe zakładki tuż przy poprzedniej linii szycia na środku, a następnie przyszywamy kieszeń szyjąc wzdłuż linii zaznaczonych na zdjęciu poniżej. Dzięki zakładką kieszonka będzie pojemniejsza.
kieszeń II etap IIkieszeń gotowa II
Gotowe elementy z kieszonkami składamy stronami prawa do prawej i zszywamy je razem, szyjąc po zaznaczonych liniach na 1,5 cm od krawędzi.
szycie podszewki łączenieNastępnie składamy niezszyte narożniki prawymi stronami do siebie tak, aby szew boczny naszedł na szew dna kosmetyczki -patrz zdjęcie poniżej.
zszywamy bokTu również zszywamy je szyjąc 1,5 cm od krawędzi.
boki zszywamy
Po zszyciu element wnętrza kosmetyczki powinien wyglądać następująco.
podszwka kosmetyczki
Teraz przejdziemy do przyszycia zamka do prawej strony kosmetyczki. Przykładam go prawą stroną do prawej strony tkaniny w odległości 1,5 cm od krawędzi wlotu kosmetyczki. Rozpoczynamy i kończymy upinanie oraz wszywanie zamka 2 cm od krawędzi boku.
wszywanie zamkaZamek przyszywamy stopką do wszywania zamków.
wszywanie zamka pod maszynąZamek po wszyciu wygląda następująco.
zamek wszyty do zewnętrznej części kosmetyczkiTeraz ozdobię jeszcze kosmetyczkę dodatkowymi ściegami. Ściegi wykonam na łączeniu góry i dołu kosmetyczki, a także przy krawędziach zamka.
Szyjąc w szwie wykorzystujemy stopkę z centralnym prowadnikiem, aby szyć idealnie równolegle względem linii łączenia. Wybrałam ścieg stebnowy potrójny. Ważne, aby właściwie ustawić pozycję igły, tzn aby szyć w pożądanej odległości od szwu (łączenia).
ozdobne stebnowanie stopka z centralnym prowadnikiem
Kosmetyczka po ozdobieniu.
ozdobne stebnowanieTeraz łączymy wierzchnią warstwę tak jak wykonywaliśmy to w warstwie wewnętrznej (zapas na szew -1,5 cm).
ozdobne stebnowanie warstwa wierzchniawierzchnia warstwa połączona
Pozostaje nam połączyć wierzchnią i wewnętrzną część kosmetyczki razem. W tym celu składamy je razem jak pokazałam na zdjęciu poniżej, stronami wewnętrznymi do siebie. Ich krawędzie przy zamku upinamy razem szpilkami.
przygotowanie do połączniełączenie przy zamku
Łączymy szyjąc tuż przy zamku. Do tego celu najlepiej sprawdzi się stopka do wszywania zamków.
łączenie przy zamku pod stopkąJeśli połączyliśmy wewnętrzną i zewnętrzną kosmetyczkę na linii zamka z obydwu stron, pozostaje nam wywrócić kosmetyczkę na prawą stronę przez otwór pozostawiony w wewnętrznej warstwie kosmetyczki. Po wywróceniu otwór w wewnętrznej części (żółtej) zszywamy.
zaszywanie kosmetyczki
Kosmetyczka gotowa :)
kosmetyczka gotowa
Pochwalcie się swoimi kosmetyczkami uszytymi na podstawie tego wpisu, na zdjęcia czekam pod adresem mailowym: e.szafranek@eti.com.pl

Brak komentarzy:

Etykiety

AIO aplikacje na otulacz butelki i smoczki Candy rocznickowe Candy rocznickowe WYNIKI celiakia bezglutenu chemia w naszym życiu chusteczki myjki nawilżane- wielorazowe ciąża ciąża tydzień po tygodniu formowanka formowanki noworodkowe gatki wełniane hospitalizacja humor jak uszyc petitskirts jak uszyć Mei Tai - MT tutorial jak uszyć tutu jak zatrudnioć nianię- legalnie kalkulator ciąży i porodu Kalkulator powrotu do pracy po urodzeniu dziecka kaszka z mlekiem kieszonka kosmetyki dziecięce - skład chemiczny i ranking kulinaria łóżeczko - jakie? masaż logopedyczny mleko modyfikowane- gdy wyjścia innego nie ma jakie wybrać ? montessori metoda naturalna pielęgnacja naturalne pieluszkowanie Nie musi być drogo - ekologiczne i ekonomiczne pieluszkowanie Nie nowotworom u dzieci- program ogólnopolski Nowe standardy opieki około porodowej odpowiedzi na pytania odtłuszczanie pieluch otulacz otulacz komplet otulacz polarowy otulacz wełniany pasta do zębów bez fluoru i parabenów czyli eliminujemy śmieci z dzieciowego świata:) petitka petitskirts plan porodu podgrzewacz poszewka na poduszkę pranie pieluszek wielorazowych Radzimy dobrze rodzimy rodzicielstwo powściągliwości SIO skład pieluszek jednorazowych spódniczko- pieluszki stosik pieluszkowy stripping sukienka szalik golf kołnierzyk szczotkowanie zębów animacja Szkoła rodzenia on-line szpital śpiworek testy tutorial ' e tutorial wielorazowych wkładek laktacyjnych tutu tutu bez szycia ubranka dla lalki uszyj to sam Wielozadaniowa wkładki higieniczne wielorazowe wkładki laktacyjne wielorazowe wkładki sucha pielucha Wkłady chłonne wkłąd chłonny worki na pieluszki wyprawka zabawki jak zrobić ząbkowanie zestaw pieluszkowy zrób to sam