21 stycznia 2013

Ile pieluszek wielorazowych PotrzebujeszIle pieluszek Potrzebujesz 
1.Musisz pomyśleć, co ile dni chciałabyś robić pranie- przy mniejszej ilości pieluszek możesz robić je codziennie  jednak moim zdaniem najłatwiej jest pranie takie robić co 2-3 dni- max 3, gdyż pieluszki jednak leżą w kubełku z całym asortymentem mikroorganizmów i zanieczyszczeń. 
Przyjmijmy 2 dni

2. Dodaj dodatkowo do tego czas schnięcia pieluszki, średnio 1 dzień
Otulacz w zależności od materiału, grubości / pory roku schnie od 30 minut do 6 godzin. Kieszonka z pulem schnie od godziny do 12 godzin. Pieluszka tetrowa od 15 minut do godziny. Kieszonka formowana od godziny do 6 godzin, pieluszka formowana z wszytym wkładem od 3 godzin do 24- 36 godzin, pieluszka AIO od 1 dnia do 2/ 2,5 dnia, otulacz wełniany od 12 godzin do 2 dni, wkład chłonny od godziny do 12/24 godzin( w zależności od grubości i użytego materiału.

3. Otrzymaną liczbę mnożymy przez ilość pieluszek zużywanych przez dziecko. Jest to zazwyczaj od 6 do 12 pieluszek na dobę. 

Przykładowo noworodek zużywa około 12 do 16 pieluszek ze względu na częste kupki. Musisz pomyśleć, jak często kupki robi dziecko i jak często średnio zmieniasz smykowi pielusie 
Moja córeczka w wieku 4 mc zużywała około 10 pieluszek na dzień( miałam wówczas w rezerwie pieluszki tetrowe), teraz w wieku 12 mc zużywa około 4- 8 pieluszek na dobę- średnio 6.


Ja przykładowo robię pranie średnio co 2 dni ( nie lubię gdy dłużej mi pielusie zalegają w wiaderku), ulubionym moim typem są formowanki + otulacze i kieszonki- średni czas schnięcia około 1 dzień. Córcia ( 12 mc) w uśrednieniu zużywa 6 pieluszek na dzień.
Ilośc otulaczy które ja ze swej strony porponuję to minimum 3 + ewentualnie polarkowy i wełniaczek.
(2+1) x 6= 18 pieluszekBrak komentarzy:

Etykiety

AIO aplikacje na otulacz butelki i smoczki Candy rocznickowe Candy rocznickowe WYNIKI celiakia bezglutenu chemia w naszym życiu chusteczki myjki nawilżane- wielorazowe ciąża ciąża tydzień po tygodniu formowanka formowanki noworodkowe gatki wełniane hospitalizacja humor jak uszyc petitskirts jak uszyć Mei Tai - MT tutorial jak uszyć tutu jak zatrudnioć nianię- legalnie kalkulator ciąży i porodu Kalkulator powrotu do pracy po urodzeniu dziecka kaszka z mlekiem kieszonka kosmetyki dziecięce - skład chemiczny i ranking kulinaria łóżeczko - jakie? masaż logopedyczny mleko modyfikowane- gdy wyjścia innego nie ma jakie wybrać ? montessori metoda naturalna pielęgnacja naturalne pieluszkowanie Nie musi być drogo - ekologiczne i ekonomiczne pieluszkowanie Nie nowotworom u dzieci- program ogólnopolski Nowe standardy opieki około porodowej odpowiedzi na pytania odtłuszczanie pieluch otulacz otulacz komplet otulacz polarowy otulacz wełniany pasta do zębów bez fluoru i parabenów czyli eliminujemy śmieci z dzieciowego świata:) petitka petitskirts plan porodu podgrzewacz poszewka na poduszkę pranie pieluszek wielorazowych Radzimy dobrze rodzimy rodzicielstwo powściągliwości SIO skład pieluszek jednorazowych spódniczko- pieluszki stosik pieluszkowy stripping sukienka szalik golf kołnierzyk szczotkowanie zębów animacja Szkoła rodzenia on-line szpital śpiworek testy tutorial ' e tutorial wielorazowych wkładek laktacyjnych tutu tutu bez szycia ubranka dla lalki uszyj to sam Wielozadaniowa wkładki higieniczne wielorazowe wkładki laktacyjne wielorazowe wkładki sucha pielucha Wkłady chłonne wkłąd chłonny worki na pieluszki wyprawka zabawki jak zrobić ząbkowanie zestaw pieluszkowy zrób to sam