6 grudnia 2011

morganproject: Szukamy dawcy szpiku - pomóżcie! - koniecznie przeczytajcie!!!

morganproject: Szukamy dawcy szpiku - pomóżcie!: Moja koleżanka Madi jest chora na białaczkę. Aby wyzdrowiała, trzeba zrobić przeszczep szpiku. Wiadomo, jak trudno dopasować dawcę niespokre...
Zajrzyjcie proszę na Blog Clatite

Clatite napisała mi niedawno bardzo radosną wiadomość:
" Od niedawna mamy świetną wiadomość: Madi niedawno znalazła dawcę! Nic jeszcze nie pisałam na blogu bo czekamy, aż będzie po przeszczepie. Im więcej dawców, tym większą szanse mają następni"
"Szukamy dawcy szpiku - pomóżcie!

Moja koleżanka Madi jest chora na białaczkę. Aby wyzdrowiała, trzeba zrobić przeszczep szpiku. Wiadomo, jak trudno dopasować dawcę niespokrewnionego. Każda dodatkowa osoba w bazie zwiększa szansę na zgodność. Niestety kobiety w ciąży oraz karmiące nie mogą być dawcą. Ale mamy przecież partnerów i znajomych. Pomóżcie, jeśli jesteście w stanie. Wstawcie info na swoje blogi lub jakąkolwiek inną drogą przekażcie tą prośbę innym.

Z góry dziękuję.

Poniżej informacje, które przygotował brat Madi:


Dwa miesiące temu dowiedzieliśmy się, że Madi (moja siostra) jest chora na białaczkę szpikową. Aktualnie jest w trakcie leczenia hematologicznego w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Kolejnym etapem leczenia będzie przeszczep szpiku od dawcy.

W tym momencie trwają poszukiwania dawcy o zgodnych antygenach. Każda osoba zapisana do banku szpiku zwiększa szanse na znalezienie zgodnego dawcy, a tym samym na wyleczenie Madi. Bardzo ważny jest też czas - liczy się każdy dzień.

Procedura wpisania się do banku jest bardzo prosta i bezbolesna - zwykle polega na pobraniu 5 ml krwi lub próbki śliny i wypełnieniu krótkiej ankiety.

W przypadku zgodności dawca przechodzi bardziej wnikliwe badania, a samo „pobranie szpiku” najczęściej odbywa się w postaci pobrania krwi obwodowej (więcej informacji znajdziecie np. tutaj http://www.mz.gov.pl/wwwmz​/index?mr=m12&ms=708&ml=pl​ &mi=708&mx=0&ma=14163).

Proszę Was o wpisanie się do banku a także o zachęcenie do tego swoich znajomych (np. udostępniając to zaproszenie na Facebooku lub inaczej).

Poniżej lista placówek medycznych, w których można zgłaszać się w celu zapisania się do banku szpiku. Na ich stronach, a także na stronie koordynatora krajowego (www.poltransplant.org.pl) znajdziecie więcej informacji.

Białystok - Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku, ul. M. Skłodowskiej-Curie 23

Gdańsk - Uniwersyteckie Centrum Kliniczne, ul. Dębinki 7

Katowice - Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, ul. Raciborska 15

Kielce - Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, ul. Jagiellońska 66

Lublin - Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, ul. I Armii W.P. 8

Poznań - Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu, ul. Marcelińska 44

Warszawa
- Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie, ul. Szaserów 128
- Instytut Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie, ul. Indiry Gandhi 14
- Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Medigen" w Warszawie, ul. Morcinka 5/19
- Fundacja Urszuli Jaworskiej z siedzibą w Warszawie, ul. Międzynarodowa 61
- Fundacja DKMS - Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska z siedzibą w Warszawie, ul. Altowa 18

Wrocław - Dolnośląskie Centrum Transplantacji Komórkowych z Krajowym Bankiem Dawców Szpiku we Wrocławiu, ul. Grabiszyńska 105


Uwaga! Zapisując się do banku nie podajecie imiennie dla kogo jest ten wpis. Po prostu wpisujecie się do rejestru.


Prosimy o pomoc i dziękujemy
Maciek Kołodziejczyk (brat Madi) i Madi

4 komentarze:

iimajka pisze...

Już od ponad roku jestem zarejestrowana w DKMSie. Wystarczy wypełnić formularz, a potem odesłać próbkę śliny i... czekać - a nuż się będzie mogło komuś pomóc?

Ja również zachęcam.

iimajka pisze...

p.s. rejestracji można dokonać łatwo przez internet: http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html

Przysyłają formularze i próbkę do pobrania do domu, nawet za znaczek nie trzeba płacić;)

clatite pisze...

Bardzo dziękuję za przesłanie dalej tej informacji. Od niedawna mamy świetną wiadomość: Madi niedawno znalazła dawcę! Nic jeszcze nie pisałam na blogu bo czekamy, aż będzie po przeszczepie. Im więcej dawców, tym większą szanse mają następni

Anonimowy pisze...

oddam szpik kostny krwi grupy 0 Rh +
wiek 30 lat, kraj Polska
pale papierosy żadnych innych nałogów
zdrowie bez zarzutu kategoria wojskowa A1
jeśli odbiorca będzie zgodny moge oddać szpik więcej niż raz
nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale moja mama i tata mają grupe krwi taką jak moja 0 Rh+
cena do negocjacji
decyduje się na taki krok ponieważ jestem zadłużony
moge też oddać nerke
tel: 48 880 970 725

Etykiety

AIO aplikacje na otulacz butelki i smoczki Candy rocznickowe Candy rocznickowe WYNIKI celiakia bezglutenu chemia w naszym życiu chusteczki myjki nawilżane- wielorazowe ciąża ciąża tydzień po tygodniu formowanka formowanki noworodkowe gatki wełniane hospitalizacja humor jak uszyc petitskirts jak uszyć Mei Tai - MT tutorial jak uszyć tutu jak zatrudnioć nianię- legalnie kalkulator ciąży i porodu Kalkulator powrotu do pracy po urodzeniu dziecka kaszka z mlekiem kieszonka kosmetyki dziecięce - skład chemiczny i ranking kulinaria łóżeczko - jakie? masaż logopedyczny mleko modyfikowane- gdy wyjścia innego nie ma jakie wybrać ? montessori metoda naturalna pielęgnacja naturalne pieluszkowanie Nie musi być drogo - ekologiczne i ekonomiczne pieluszkowanie Nie nowotworom u dzieci- program ogólnopolski Nowe standardy opieki około porodowej odpowiedzi na pytania odtłuszczanie pieluch otulacz otulacz komplet otulacz polarowy otulacz wełniany pasta do zębów bez fluoru i parabenów czyli eliminujemy śmieci z dzieciowego świata:) petitka petitskirts plan porodu podgrzewacz poszewka na poduszkę pranie pieluszek wielorazowych Radzimy dobrze rodzimy rodzicielstwo powściągliwości SIO skład pieluszek jednorazowych spódniczko- pieluszki stosik pieluszkowy stripping sukienka szalik golf kołnierzyk szczotkowanie zębów animacja Szkoła rodzenia on-line szpital śpiworek testy tutorial ' e tutorial wielorazowych wkładek laktacyjnych tutu tutu bez szycia ubranka dla lalki uszyj to sam Wielozadaniowa wkładki higieniczne wielorazowe wkładki laktacyjne wielorazowe wkładki sucha pielucha Wkłady chłonne wkłąd chłonny worki na pieluszki wyprawka zabawki jak zrobić ząbkowanie zestaw pieluszkowy zrób to sam