11 listopada 2013

Jak składać ręczniki Krama i prefoldy do otulacza dla noworodka

W odpowiedzi na email Oli postanowiłam zrobić nowy wpisik na temat składania ręczniczków i ich stosowania :)

Zdjęć swoich nie posiadam- postaram się niedługo popstrykać, teraz posiłkuję się dorobkiem innych :


Polecam sposób z Ekobaby na składanie prefoldów i pieluszek składanych:
http://www.ekobaby.pl/ep_instrukcja_skladania.php


Ręczniczki z ikei osobiście składam podobnie jak tetrę w prostokąt. Najczęściej najpierw na pół- wzdłuż długości skracając pieluszkę o połowę, a następnie na trzy - jak niżej:) Składajac całkowicie powstanie nam prostokąt który może być stosowny jako wkład do kieszonek, lub otulaczy- dla lepszego zabezpieczenia i otulenia można złożyć ten ręczniczek na maleństwie  w małą formowankę:


 źródło:
http://www.mumsluvbaby.com/2013/09/embelish-prefold-for-newborn.html

Te prefoldy maja napki. Pieluszke tak złożoną można zapiąć poprostu otulaczem- wówczas pieluszka bedzie się ładnie trzymała. Można tez użyc zapinki snappi:Ja ze swej strony mogę polecić oryginalne zapinki Snappi- podróbeczki niestety potrafią się łamać, źle rozciągać, słabo trzymać pieluszkę na miejscu.


Co do reszty pytań:

" Czy pieluchy kieszonkowe można zamiast otulacza stosować?"

Tak kieszonki z pulem można stosować jak otulacze:) Mają tylko taki minusik,że polar/ mikropolar szybciej może"złapać zapaszek" od zabrudzonego/ zmoczonego wkładu- otulacz jednak może być w użyciu dłużej:)

"Mam pytanie co do tych ręczników z Ikei. Je się składa i wkłada do otulacza, tak? A czy można nimi tak owinąć niemowlę jak formowanką? 
Jak tylko wtedy "zapiąć" taką pieluchę?
Mogę sobie wyobrazić, że taki składany ręcznik jest w sumie zamiast wkładki do kieszonki. Tylko pewnie jak jest większa kupa, to się i tak 
poza wkładkę/ złożony ręcznik zawartość na otulacz/kieszonkę-pieluchę rozleje i będę miała do prania nie tylko formowankę/ ręcznik, ale 
również tą pieluchę zewnętrzną?"
Tak niestety z wkładu i pieluszki złożonej zwłaszcza przy noworodku płynne zabrudzenia mogą przedostać się na otulacz. Formowanki ze względu na gumeczki przy nóżkach i pleckach chronią moim zdaniem najlepiej otulacz i ubranko dziecka:)

Aczkolwiek wszystko jest kwestią indywidualną- przy odrobince wprawy w dobrym otulaniu maluszka pieluszką składaną wycieki na otulacz można wyeliminować:) Do tego smyk rośnie a co za tym idzie jego układ trawienny dojrzewa:) Gdy kupki stają się bardziej stałe, wówczas wycieki są co raz mniejsze zazwyczaj:)


W razie dodatkowych pytań chętnie pomogę:)

pozdrawiam

Madziula
2 komentarze:

Violianka pisze...

Dobry wpis. Po prostu i klarownie. Pozdrawiam!

PS. Czy na spotkanie blogerskie to by się koleżanka Pieluszkomania wybrała? aż do Lublina? czy raczej nie>..?

Anonimowy pisze...

Tu ta Ola od pytań - Dzięki wielkie za ekspresową i wyczerpującą odpowiedź! :)
Pewnie kolejne pytania wyjdą "w praniu", ale do praktyki mamy jeszcze trochę czasu. Póki co jestem na etapie zaopatrzenia.
Pozdro!

Etykiety

AIO aplikacje na otulacz butelki i smoczki Candy rocznickowe Candy rocznickowe WYNIKI celiakia bezglutenu chemia w naszym życiu chusteczki myjki nawilżane- wielorazowe ciąża ciąża tydzień po tygodniu formowanka formowanki noworodkowe gatki wełniane hospitalizacja humor jak uszyc petitskirts jak uszyć Mei Tai - MT tutorial jak uszyć tutu jak zatrudnioć nianię- legalnie kalkulator ciąży i porodu Kalkulator powrotu do pracy po urodzeniu dziecka kaszka z mlekiem kieszonka kosmetyki dziecięce - skład chemiczny i ranking kulinaria łóżeczko - jakie? masaż logopedyczny mleko modyfikowane- gdy wyjścia innego nie ma jakie wybrać ? montessori metoda naturalna pielęgnacja naturalne pieluszkowanie Nie musi być drogo - ekologiczne i ekonomiczne pieluszkowanie Nie nowotworom u dzieci- program ogólnopolski Nowe standardy opieki około porodowej odpowiedzi na pytania odtłuszczanie pieluch otulacz otulacz komplet otulacz polarowy otulacz wełniany pasta do zębów bez fluoru i parabenów czyli eliminujemy śmieci z dzieciowego świata:) petitka petitskirts plan porodu podgrzewacz poszewka na poduszkę pranie pieluszek wielorazowych Radzimy dobrze rodzimy rodzicielstwo powściągliwości SIO skład pieluszek jednorazowych spódniczko- pieluszki stosik pieluszkowy stripping sukienka szalik golf kołnierzyk szczotkowanie zębów animacja Szkoła rodzenia on-line szpital śpiworek testy tutorial ' e tutorial wielorazowych wkładek laktacyjnych tutu tutu bez szycia ubranka dla lalki uszyj to sam Wielozadaniowa wkładki higieniczne wielorazowe wkładki laktacyjne wielorazowe wkładki sucha pielucha Wkłady chłonne wkłąd chłonny worki na pieluszki wyprawka zabawki jak zrobić ząbkowanie zestaw pieluszkowy zrób to sam